Doradztwo formalne

Chcesz skonsultować umowę wspólników? Potrzebujesz pomocy w napisaniu jej od zera? Chcesz mieć pewność, że jesteś dobrze zabezpieczony przed niesymetrycznymi zapisami umowy inwestycyjnej?

Możemy Ci w tym pomóc!

Umowa wspólników, umowa inwestycyjna, umowa spółki to pojęcia, które musisz znać i rozumieć

Na swoim blogu Dawid często porusza tematy dotyczące podstaw funkcjonowania spółek. Znajdziesz tam sporo rozważań o tym, jak wzajemne relacje między wspólnikami, komunikacja pomiędzy nimi oraz strategicznie podzielone obszary kompetencji wpływają na działalność firmy.

To tylko pozornie są kompetencje „miękkie”. Uwierz nam, dobra umowa spółki jest jak ruch i zdrowa dieta: zaoszczędzi Ci wielu zmartwień w przyszłości. Podobnie z inwestorami: znalezienie funduszy na realizację Twojego pomysłu biznesowego to świetna sprawa, z założenia korzystna dla obu stron. Gorzej, jeśli niekorzystne zapisy umowy inwestycyjnej odbiorą Ci motywację do rozwijania firmy.

Doskonale znamy ten temat. Nieprzypadkowo jednym z founderów Emiteo jest prawnik. Uważamy, że pierwsze, fundamentalne decyzje, jak chociażby wybór formy prawnej przedsiębiorstwa czy pierwsze podpisane umowy mają, no właśnie, fundamentalne znaczenie dla szans rozwoju firmy. W Emiteo traktujemy pracę z Twoją spółką całościowo: doskonalimy jej model biznesowy, pomagamy w komunikacji, wspieramy w kwestiach prawnych i uczymy, o czym pamiętać, zanim dojdzie do zawarcia umowy.

Pewne zasady i warunki działalności są uniwersalne

Znamy ten entuzjazm, który towarzyszy tworzeniu czegoś nowego, kiedy kwestie formalne wydają się mało ważne i zupełnie niepilne – sami byliśmy w tej sytuacji. Znamy startupowe podejście, w myśl którego wszystko, co warto wiedzieć, dostępne jest online. Znamy, więc może powtórzymy: mądre decyzje prawne często decydują o sukcesie firmy wśród inwestorów czy klientów, a wczesne uruchomienie profesjonalnego wsparcia pozwoli uniknąć większości gaf i nieporozumień, jednocześnie stanowiąc solidne fundamenty przyszłej działalności.

Warto więc byś wiedział o potencjalnych zagrożeniach przed podpisaniem kolejnej umowy. Dzięki nam ten temat przestanie być dla Ciebie obcy, a Ty unikniesz narażenia się na niepożądane zobowiązania i ograniczysz występowanie nieporozumień pomiędzy Tobą, a Twoimi rozmówcami.

Chcesz, abyśmy zaprosili Cię na bezpłatną konsultację?

Opisz krótko swój pomysł lub zalinkuj materiały (tekst, prezentacja, strona www). Powiedz nam, czego szukasz.

Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu materiałów dla inwestorów, konsultacji dotyczącej pozyskiwania finansowania, a może wsparcia w przygotowaniu dokumentów o charakterze formalnym?

Jeśli uznamy Twój projekt za ciekawy i pasujący do profilu Emiteo, zaprosimy Cię na bezpłatne konsultacje.

Masz już pitchdeck?
Wyślij go nam i pomóż lepiej zrozumieć Twoje potrzeby.

Przeciągnij i upuść lub kliknij, aby wybrać plik

PDF/PowerPoint

Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności

Co mówią o nas nasi klienci?